Suzuki Vitara1,5 S-Hybrid Active AGS 5d
Kontantpris
269.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,0 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/235 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, fuldaut. klima, ratgearskifte, automatgear, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, regnsensor, parkeringssensor (bag), bakkamera, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 289 liter |
| Vægt | 1.245 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fuld LED forlygter | Stofindtræk |