Suzuki Vitara1,4 Boosterjet Adventure Hit 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Produceret | 11/2019 |
| Kilometertal | 87.983 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Rigtig velholdt og top udstyret Suzuki, bagagerumsdækken, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, delkunstlæderindtræk, alcantaraindtræk, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, sportssæder, 3 individuelle sæder i bag, splitbagsæde, 17" alufælge, vinterhjul, glastag, soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, 6 airbags, esp. Ring gerne 8-19 alle ugens dage, kun på 40554388. Mulighed for finansiering Santander / Resurs med eller uden udbetaling ! Bliv godkendt via link på www.ottosenbiler.dk/finansiering. Vi monterer nummerplader og indregistrerer bilen med det samme. Prisen er inkl. leveringsomkostninger !
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 253.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| 6 airbags | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Aftageligt træk | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Nøglefri tænding |
| Alufælge | Panoramatag |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Soltag |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Delkunstlæderindtræk | Tagræling |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |