Suzuki Vitara1,0 Boosterjet Adventure aut. 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 142 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/160 nm |
| Acceleration | 12,5 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, højdejust. førersæde, 17" alufælge, soltag, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, tågelygter, aftageligt træk, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, fartpilot, nøglefri tænding, centrallås, sædevarme, dab radio, apple carplay, android auto, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, isofix, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 279.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.205 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-soltag | Soltag |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |