Suzuki SX41,6 CombiBack GL 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2010 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/156 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Frisk nysynet & ny serviceret
Reg.nr: DC71374
Senest synet: 19-03-2026
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, sædevarme, udv. temp. måler, cd/radio, isofix, db. airbags, esp, antispin
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 412 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |