Suzuki Swift1,2 Dualjet SHVS Exclusive 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 92 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✨ Udstyr (GLX-niveau)
• Klimaanlæg ❄️
• Keyless entry & start 🔑
• Bakkamera 📷
• LED-forlygter + tågelygter 💡
• Regn- og lyssensor 🌧️
• Sædevarme foran 🔥
• Højdejusterbart førersæde
• Multifunktionsrat m. radio- og telefonbetjening 🎵📞
• Tonede ruder
• El-spejle m. varme og blinklys
🛡️ Sikkerhed
• Blindvinkelassistent 👀
• Vognbaneskiftassistent
• ESP & dæktryksovervågning
• Airbags (front, side og hoved)
• Sele-strammere
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, fuldaut. klima, aircondition, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, apple carplay, usb-a tilslutning, android auto, musikstreaming via bluetooth, navigation, alarm, bakkamera, skiltegenkendelse, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 164.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 925 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 384 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 440 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alarm | LED Kørelys |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |