Suzuki Swift1,2 Dualjet Fun 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✅ Aftageligt træk (u/bremser 400 kg - m/bremser 1.000kg)
✅ 16" alufælge + vinterhjul
✅ Aircondition
✅ Fartpilot
✅ Isofix
ALLE LEVERINGSOMK. ER INKL. I PRISEN
⭐️ Attraktiv finansiering tilbydes uden udbetaling ⭐️
- LED kørelys
- tågelygter
- sædevarme
- komfortblink
- automatisk start/stop
- 7 airbags med mulighed for til-/frakobling i passagerside
Multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio med usb tilslutning, ESP, antispin, dæktryksmåler, selealarm, ikke ryger. BEMÆRK LAV GRØN EJERAFGIFT.
Med forbehold for tastefejl.
ÅBNINGSTIDER I SALGSAFDELINGEN:
👉 Mandag - Torsdag: 07:30 - 16:00
👉 Fredag: 07.30 – 14.00
ELLERS EFTER AFTALE.
Kontakt os på tlf. eller mail
Tlf.: 86 48 83 77 (tast 3)
Mail: kontakt@norddjursbilcenter.dk
Vi er nummerpladeoperatør – det er derfor muligt at tage bilen med hjem samme dag, også i weekenden.
Vi tager naturligvis alle biler i bytte.
Vi glæder os til at byde dig velkommen hos Norddjurs Auto & Marine i Ørsted. 🤝
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.035 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Stofindtræk |
| Bakkamera | Tågelygter |
| CD/radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vinterhjul |