Suzuki Swift1,2 Dualjet Comfort 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
Bilens højdepunkter:
⭐ Aftageligt Anhængertræk
⭐ LED Kørelys
⭐ Sædevarme
⭐ Aircondition
Aircondition, Automatisk lys, Bluetooth, Elruder for, El-spejle med varme, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Anhængertræk aftageligt, LED kørelys, Metallak, Justerbart rat, Læderrat, 6 Airbags, ABS, Antispin, ESP, Isofix, Startspærre
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 127.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.035 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Sædevarme |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |