Suzuki Splash1,0 GL 5d
Kontantpris
35.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/90 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Ved vedligeholdt og god bil sælges. Har været brugt til og fra arbejde med daglig tur på 70 km. Starter hver gang - selv i -12 grader og på en mandag.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 99.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.050 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 378 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |