Suzuki S-Cross1,0 Boosterjet Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 132 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
Super flot S-Cross reg første gang 21-4-2020 kørt 88.000 km service er overholdt og vi levere bilen nysynet og nr plader er med i pris
bilen har aftageligt træk til 1200 kg
stor rummelig bil der holder 20,8 p l benzin og kendt for sin driftsikkerhed
vi tilbyder finansiering hos Santander med og uden udbetaling
udstyr bla , 2 zone klima, fartpilot, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aftageligt træk, helårshjul, på, 17 alufælge, splitbagsæde touchskærm, sædevarme, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, el-sidespejle m/varme, bakkamera, isofix, automatisk lys, vognbaneassistent, regnsensor, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, navigation, dæktryksmåler, mørktonede ruder i bag, tagræling m.m i udstyr
fin vogn i en flot farve
vi tager evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 218.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aftageligt træk | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Helårshjul | USB tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |