Suzuki Liana1,6 Family 5d
Kontantpris
29.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2009 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 107 hk/144 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
*16" alufælge
*el-sidespejle
*tågelygter
*aftageligt træk
*aircondition
*fartpilot
*fjernb. centrallås
*sædevarme
*4x el-ruder
*cd/radio
*usb-a tilslutning
*Synet 23-12-2024, evt. lev. nysynet mod 3,500 kr.
aux tilslutning, 6 airbags, esp, kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørktonede ruder i bag, isofix, Henv. Tlf. 70360 2033
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 189.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.125 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Antispin | Splitbagsæde |
| AUX tilslutning | Stofindtræk |
| Bagagerumsdækken | Tågelygter |
| CD/radio | Tonede ruder |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot |