Suzuki Jimny1,5 Adventure AllGrip 3d
Kontantpris
269.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.160 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/130 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
Er du på udkig efter en pålidelig SUV med moderne funktioner og en stærk performance? Dette eksemplar af Suzuki Jimny 1,5 Adventure AllGrip fra 2019 kunne være det rette valg. Med kun 40.000 km på tælleren og en tidligere ejer tilbyder denne model en kombination af holdbarhed og innovation.
Køretøjet er udstyret med en 1,5-liters benzinmotor og en manuel gearkasse med 5 gear. Det avancerede AllGrip-system sikrer en sikker køreoplevelse, uanset vejforholdene.
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ 1 EJER
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ ANHÆNGERTRÆK
✅ BAKKAMERA
✅ KLIMAANLÆG
✅ LED FORLYGTER
✅ SÆDEVARME FORAN
✅ LED FORLYGTER
✅ ALUFÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 85 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 365 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 370 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Centrallås | Træk |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| Fartpilot |