Suzuki Jimny1,5 Adventure AllGrip 3d
Kontantpris
289.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,2 km/l |
| CO2 udledning | 142 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.160 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/130 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Suzuki Jimny / 2019 Sælges
Kør sommeren imøde i dette pragtfulde eksemplar af en Suzuki Jimny fra 2019
(Lidt beskidt inde/ude, indtil nye billeder tilgår)
?? Highlights:
• Hvide plader
• Første reg 04/2019
• Adventure model med tilhørende udstyr
• 57.xxx km
• Fuld service
• FLOT stand både inde/ude
• Aftageligt træt (det lange!)
• Trail Master undervogn (> OME)
• BFGoodrich all terrain 215/75/15
• Bull bar med ekstra fjernlys (og LED kørelys)
• Undervognsbehandlet
• Aldrig kørt terræn el jagt/lign
• Evt med trådløs CarPlay
• Næste syn 04/2027
?? 289.900 for dette dejlige køretøj!
• til prisen inkl frisk undervognsbehandling
(bestilt til primo April)
?? Send SMS, mail eller giv et kald ved interesse
Kan besigtiges i Vejle
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 85 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 365 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 370 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Servo |