Suzuki Ignis1,3 SE 5d
Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2005 |
| Produceret | 10/2005 |
| Kilometertal | 115.800 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 94 hk/118 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🔴Velkommen til Greve- Autohus Aps 🔴
🔴ved- Flemming Rasmussen🔴
🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗
🔴 ÅBENT MAN-TOR 11-17- FREDAG -11-16🔴
🔴Søndag efter aftale 🕘
🔴HUSK Vi tager gerne din brugte bil i BYTTE🔴
🔴 Skrot Præmie min 5.000kr🔴
🔴 Vi Køber alle slags biler til en fair pris🔴
☎️ Ring på tlf. 50959502 ☎️
⬇️eller skriv til⬇️ 📩 info@greve-autohus-aps.dk 📩
🔴 Nysynet den 12-11-2025🔴
🔴Køre med kæde🔴
🔴ny serviceret🔴
🔴Fuld Service bog🔴
🔴Tidliger undervognsbehandlet🔴
🔴De tages forbehold for taste fejl 🔴
-----------🚗BILENS HIGHLIGHTS🚗-----------
bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, automatisk lys, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.365 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 161 cm |
| Længde | 377 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Helårshjul |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Læderrat |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
|---|---|
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |