Suzuki Ignis1,2 mHybrid Adventure CVT 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/107 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Tågelygter for., Centrallås m/fjernbetjening, 16" Alu fælge, Automatisk klimaanlæg, Sædevarme, El-ruder , Sorte ruder bag, Lakerede sidespejle og dørhåndtag, Nøglefri start, Tagræling, Navigation, AEB (autonomiers Emergency Brake), 12V strømudtag, Sorte skærmkanter, Sliding bagsæde (50/50), Multimediesystem, Vognbaneassistent, Slingrevarsel, LED nær- og fjernlys, El-sidespejle m/varme og blinklys, Læderrat m/rat kontakter, Metallak- side dørpaneler- p-Censor foran og bag, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, nøglefri adgang, parkeringssensor (for), esp, bakkamera, aux tilslutning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 188.909 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 267 liter |
| Vægt | 865 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| ESP / ESC |