Suzuki Baleno1,0 Boosterjet Exclusive 5d
Kontantpris
72.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, træk, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, sd kortlæser, bakkamera, isofix, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 179.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 880 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |