Smart #166 Brabus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 62,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 428 hk/543 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Som ny.
Udvidet garanti til: 7/2027
Komplet 19" Orig. sommer & 18" Vinterhjul
HALO Panorama-Soltag
Brabus Pakke
360G Kamera
Adaptive Fartpilot m/ Stop&Go-Funktion & Smart Pilot
PDC For & Bag
Assistent pakker:
Motorvej, Bjerg, Fjernlys, Hastigheds, Parkerings, Fører, Vejstribe, Vejbane, Blindvinkel, Kø, Navi, Vejskilte, krydstrafik, Udkørsel
BEATS®-SOUNDSYSTEM m/ Belyste højtaler
Regnsensor
4-Hjulstræk AWD
Køreprogram ECO/Norm/Sport/BRABUS
BRABUS Udstødnings Sport Sound System
12,8” Navigationssystem
HUD Head-up-Display
Virtual Display indvenmdig
Intelligent Stemmestyring
Radio (DAB)
Apple / Android Carplay
Trødlås Musik Streaming
Varmepumpe-/Klimaautomatik timer
Klimaautomatik 2-Zonet
El-Sæder m/ Memory
Trådløs opladning
Infotainment-Center 12,8 Display (Touchscreen)
Del læder/Alcantara Micro Suede
Sædevarme & Ratvarme
Sportsrat (Sport / Alcantara) m/ Multifunktion
LED CyberSparke forlygter m/ LEDbånd
El-Dørhåndtag m/ Lys
19” ALU BRABUS LM-Fælge
Alarm
Smart Key Smart APP
Tagræling
El Bagklap m/ sensorstyret
Mørktonet bagruder
Logo Brabus lys udvendig
Ambiente Lys 64 farver
Justerbar og forskydelig bagsæder
Auto parkering
22KW Hjemmeladening
ALT tænkeligt i Udstyr
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 313 liter |
| Vægt | 1.900 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |