Skoda Yeti1,2 TSi 105 Ambition DSG 5d
Kontantpris
62.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2010 |
| Kilometertal | 164.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin Skoda fin service bog kæde Kit er lige skiftet.
Tidligere undervognsbehandling.
Kan medfølge fine vinterhjul på alufælge.
, kørecomputer, stofindtræk, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, db. airbags, esp, antispin.
Rigtig fin bil kører perfekt i motor og gear sælges dog med begrænset garanti grundet alder og kilometer.
Ring gerne hvis i har spørgsmål på telefon 41 66 41 36 eksklusiv nummerplader
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 314.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.450 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 422 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima |