Skoda Scala1,0 TSi 115 Ambition 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Skoda Scala 1,0 Ambition 115HK i en rigtig flot farve!
Bilen er udstyret med bla. Fartpilot, Træthedsregistering, Vejbaneassistent, Isofix og Aircondition
Bilen er udstyret med svingbart anhængertræk og må trække 1.200kg
Den er opgivet til at køre 22 km/l.og koster kun 800,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.655,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, led kørelys, svingbart træk (manuel), aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 213.016 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 467 liter |
| Vægt | 1.240 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 484 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Svingbart træk (manuelt) |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |