Skoda Roomster1,4 16V Comfort 5d
Kontantpris
29.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2007 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 156 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,0 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
- 1 EJERS BIL
- LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET
- AIRCON
-SÆDEVARME
- TRÆK
- EL RUDER
- EL SPEJLE
- AUX INDGANG
stofindtræk, træk, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, airbag, esp.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 234.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.111 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 559 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Stofindtræk |
| CD/radio | Træk |
| El-ruder |
|---|