Skoda Karoq1,5 TSi 150 Tour de France DSG 5d
Kontantpris
249.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 104.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
⭐ Bemærk udstyrsniveauet på denne bil !!
⭐ Elektrisk svingbart træk (1500 kg)
⭐ Fuld LED forlygter
⭐ Elektrisk bagklap
⭐ Digital cockpit
⭐ Adaptiv fartpilot
, navigation, 18" originale Skoda alufælge, keyles entry/start, parkeringsassistent, lane assist, blind spot system, front assist, sædevarme, varme i rat, regnsensor, sportslæderrat m/paddelshift, armlæn, 2-zonet klimaanlæg, komplet sæt vinterhjul (mod merpris), apple carplay, el-klapbare sidespejle m/varme,, kørecomputer, bagagerumsbakke, isofix, mulighed for helt op til 4 års garanti på denne bil, super flot og velholdt vogn som bør ses !!, bilen er netop kommet ind (billeder kommer snarest)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 382.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.402 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 527 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Ambiente belysning | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Ratbetjent gearskifte |
| Automatgear | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| Fuld LED forlygter | Træk |
| Højdejust. førersæde | Varme i rat |
| Isofix | Vognbaneassistent |