Skoda Karoq1,5 TSi 150 Celebration DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, fuldaut. klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, varme i forrude, dobbelt bagagerumsbund, automatisk start/stop, 4x el-ruder, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, navigation, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 7 airbags, vognbaneassistent, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, esp, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 382.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.402 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 527 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| 7 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |