Skoda Karoq1,5 TSi 150 Celebration DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Skoda Karoq 1,5 DSG med massere udstyr!
, kørecomputer, digitalt cockpit, stofindtræk, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, led kørelys, tagræling, automatgear, 2 zone klima, fuldaut. klima, ratgearskifte, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, fartpilot, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, el betjente døre, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, bakkamera, regnsensor, alarm, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, db. airbags, esp, vognbaneassistent, stemmebetjening
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.923 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.293 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 636 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El betjente døre | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |