Skoda Fabia1,4 8V 68 Comfort 5d
Kontantpris
3.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2003 |
| Kilometertal | 176.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 161 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/120 nm |
| Acceleration | 15,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !!
Reg.nr: DH86854
Senest synet: 29-05-2024
læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, el-ruder, centrallås, cd/radio, usb-a tilslutning, db. airbags, esp, antispin
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 147.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| CD/radio | Læderrat |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |