Skoda Fabia1,2 TSi 90 Style Combi 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 131.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
15" alufælge, aircondition, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, fartpilot, sædevarme, multifunktionsrat i læder, håndfrit til mobil, apple carplay forberedelse, usb-a tilslutning, dab+ radio, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags og træk.
Finansiering tilbydes gennem SANTANDER og AL-Finans til markedets bedste priser både med og uden udbetaling.
Vi tager gerne bil i bytte.
Oplysninger fra DMR: 6 airbags, ESC, Frontassistent, XDS+ , Unilak - Candy White, Bolero radio /m bluetooth og SKODA Surround, SmartLink
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.033 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| Apple carplay | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |