Skoda Fabia1,2 TSi 86 Active Combi 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2012 |
| Kilometertal | 143.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
✅BILEN ER NYSYNET
✅BILEN HAR TRÆK
✅FULD ATOMATISK KLIMA
✅ELRUDER
✅ELSPEJLE MED VARME
✅FARTPILOT
✅SÆDEVARME
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, airbag, esp
Finansiering Tilbydes - Med Eller Uden Udbetaling. Vi tager din bil i bytte - Se alle vores biler på www.Autohusetpetersen.dk
Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Undgå at køre forgæves - Ring gerne i forvejen.
TLF +4525768600 Eller mail salg@autohusetpetersen.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.002 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.061 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |