Skoda Fabia1,2 TSi 110 Ambition DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 117.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velholdt Skoda Fabia 1,2 TSi 110HK DSG
117.000 km
🏎️ Auto-House Køge🏎️
📞 56 63 32 44📞
⭐Highlights⭐
✓ Automatgear
✓ Træk
✓ Fartpilot
✓ Parkeringssensor (bag)
✓ Sædevarme
✓ Musikstreaming via bluetooth
🔁 Vi tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
📍 Høgevej 1-3, 4600 Køge📍
🕒 Åbningstider (Salgsafdeling)
⌚Mandag til Fredag 09:00 – 18:00 & Lørdag til Søndag 10:00 – 16:00⌚
🌐 Se alle vores biler på https://auto-house.dk
Fuld udstyrsliste:
bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, træk, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 191.002 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.154 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix |