Skoda Fabia1,2 TSi 105 Elegance Combi 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2012 |
| Kilometertal | 160.200 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Denne bil kan finansieres for 0.- i Udbetaling
⭐ Leveres Nysynet & Ny serviceret
⭐ Aircondition
⭐ Fartpilot
⭐ Sædevarme
⭐ Aux Indgang
⭐ 4x El-ruder
⭐ Træk (1.200KG)
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, træk, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, airbag, esp, læderrat, fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, automatisk lys, stofindtræk, sædevarme, el-ruder, isofix, antispin
Der tages forbehold for tastefejl
VI TILBYDER OGSÅ FORDELAGTIG FINANSIERING AF DENNE BIL MED/UDEN UDBETALING.
RING OG HØR NÆRMERE. TLF. 31 89 25 89 (TRÆFFES BEDST PÅ MOBIL)
Åbningstider
Man - Fre 10 - 17
Lørdag Lukket
Søndag 11 - 16
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.075 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |