Skoda Fabia1,2 12V Ambiente 5d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2010 |
| Kilometertal | 131.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/112 nm |
| Acceleration | 15,0 sek. |
| Tophastighed | 164 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Synet 23-08-2024
Kører 18,2 km/l
Grøn ejerafgift 880 kr./halvårligt
Bemærk Model langt på liter og billig i ejerafgift
Kun Kørt 131,000 Km.
Anhængertræk.
Fartpilot
Sædevarme.
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. førersæde, vinterhjul, el-sidespejle, træk, aircondition, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, alarm, dæktryksmåler, isofix, db. airbags, antispin, esp
Kontakt os på
Tlf. +45 26 15 65 57
Mail. Hasselauto@gmail.com
Adresse
Tomsagervej 23
8230 Åbyhøj
Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 158.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.040 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Bagagerumsdækken | Isofix |
| CD/radio | Køl i handskerum |
| Dæktryksmåler | Kørecomputer |
|---|---|
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Vinterhjul |