Skoda Fabia1,2 12V Ambiente 5d
Kontantpris
14.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2008 |
| Kilometertal | 244.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/112 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Synet 15-12-2025
Kører 16,9 km/l
Grøn ejerafgift 1.290 kr./halvårligt
Sælges for kunde
kørecomputer, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, træk, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, isofix, db. airbags, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 164.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| AUX tilslutning | Intelligent hastighedsassistent |
| Bagagerumsdækken | Isofix |
| CD/radio | Kørecomputer |
| El-ruder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
|---|