Skoda Fabia1,0 TSi 95 Dynamic Combi DSG 5d
Kontantpris
139.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 58.100 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Opgivet til 21.60 km/l og med DSG aut.gear og den friske 1.0 motor med 95 HK og kun 1 ejer fra ny. billeder og udstyrs liste kommer snarest muligt....EVT. 0.00 i udbetaling med kun 2275.- pr mdr....
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 188.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 411 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|