Skoda Fabia1,0 TSi 95 Ambition Combi 5d
Kontantpris
127.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,8 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
ABS, Adaptiv fartpilot, Android Auto, Apple CarPlay, Automatisk lys, Autonedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Bluetooth, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Fuldautomatisk klimaanlæg, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, Læderrat, Multifunktionsrat, Parkeringssensor bag, Radio, Regnsensor, Sædevarme, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 168.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.041 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Infocenter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Android auto | Kopholder |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Regnsensor |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima |