Skoda Fabia1,0 TSi 110 Active Combi DSG 5d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/174 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), højdejust. førersæde, el-sidespejle, træk, el-ruder, 6 airbags, pava behandlet, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte, Nummerplade gebyr 1180kr,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 184.296 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.178 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Automatgear | Højdejust. førersæde |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Træk |
| Fjernb. centrallås |