Skoda Fabia1,0 MPi 75 Ambition Combi 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
51.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 212.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, tagræling, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, sædevarme, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, dab radio, håndfrit til mobil, airbag, esp, isofix, antispin, automatisk nødassistent, Afhentningstilbud, 1-Ejer.
-Gamle nr.plade: AZ89291
Meget flot og velholdt Fabia, kører super godt.
-Vægtafgift kun 460kr. halvårligt.
-Synet d. 26-01-2026
-Klar til omgående levering, vi er pladeoperatør.
-Vi bytter gerne.
Kontakt os direkte på Tlf. - Email for mere information/interesse.
-Tjek evt. vores andre biler på: BFbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 162.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 979 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |