Skoda Fabia1,0 MPi 75 Active Combi 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
FINANSIEING TILBYDES BÅDE MED OG UDEN UDBETALING - KAN LEVERES MED GARANTIFORSIKRING OP TIL 36 MDR
Leveres nysynet
⭐️Highlights⭐️
- Adaptiv Fartpilot
- Klimaanlæg
- Sædevarme
- Håndfri tlf
- Tidligere undervognsbehandlet
- 4x elruder
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, led kørelys, tågelygter, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, dæktryksmåler, airbag, isofix, esp, antispin, læderrat, højdejust. førersæde
FOR AT UNDGÅ VENTETID ELLER AT KØRE FORGÆVES BØR DU RINGE ELLER SKRIVE TIL OS INDEN BESIGTIGELSE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 134.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.106 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil |