Skoda Fabia1,0 MPi 75 Active Combi 5d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Velkommen til Auto60,vi vil gøre vores til at vejlede og guide dig igennem en let og smertefri handel,, kørecomputer, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el-sidespejle, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, NYT BATTERI ER MONTERET, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, 6 airbags, BILEN ER SIDST SYNET I JANUAR 2026, pæn og nydelig og særdeles velkørende, vi tager gerne din brugte bil i bytte, ring meget gerne for yderlig information og prøvekørsel, vi vil bestræbe os på at gøre oplevelsen ved os så positiv som overhovedet muligt, AUTO60 TILLID OG SUND FORNUFT, tlf. 4085 3606 Mvh Henrik,, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 151.002 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 979 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| AUX tilslutning | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |