Skoda EnyaqiV RS Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 520 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS
✅ ELEKTRISK SVINGBART TRÆK (SEMI AUTOMATISK)
✅ SPORTSSÆDER MED EL INDSTILLING/MEMORY FØRERSÆDE
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ ELEKTRISK BAGKLAP MED VIRTUEL PEDAL
✅ GLASTAG
✅ CANTON HØJTTALERE
✅ MATRIX BEAM FORLYGTER + LED BAGLYGTER M. ANIMERET BLINKLYS
✅ VARME I RAT + SÆDER (FOR OG BAG) + FRONTRUDE
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling
⭐ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti i op til 48 mdr.
⭐ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
UDSTYR, Firehjulstræk, 3 zone klima, 21" alufælge, sportssæder el indst. /memory førersæde, multifunktionsrat læder, højdejust. forsæder, svingbart træk (elektrisk), el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, matrix led forlygter, led baglygter med animeret blinklys bag, mørktonede ruder i bag, automatgear, nøglefri tænding + nøglefri adgang, sædevarme inkl. varme i bagsæde, varme i forrude, varme i rat, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, el betjent bagklap med virtuel pedal, navigation, usb-c tilslutning, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, parkeringssensor for + bag, bakkamera, automatisk nødbremsesystem, headup display, integrerede rullegardiner bagdøre, armlæn for + armlæn bag m. skilem, splitbagsæde, vognbaneassistent, vognbaneskiftassistent.
Bilen er tidligere importeret, hvorfor udstyr og specifikationer kan adskille sig fra danske biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 544.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.180 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 3 zone klima | LED baglygter |
| 4x el-ruder | Matrix LED forlygter |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fod betjent bagklap | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Head-up display | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 3-zonet |