Skoda EnyaqiV RS Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 117.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 520 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, svingbart træk (manuel), adaptiv fartpilot, varmepumpe, varme i rat, el betjent bagklap, navigation, dab+ radio, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), fjernlysassistent, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, automatisk lys, blindvinkelsassistent, auto hold, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, træthedsregistrering, 4x el-ruder, sædevarme, el-ruder, fjernb. centrallås, 3 zone klima, nøglefri adgang, udv. temp. måler, mørktonede ruder i bag, dynamisk blinklys i bag, matrix led forlygter, led baglygter, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, 20" alufælge, sportssæder, splitbagsæde, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, bagagerumsdækken
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 544.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.180 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 3 zone klima | Læderindtræk |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Klimaanlæg, 3-zonet | Vognbaneassistent |