Skoda Enyaq85x iV Laurin & Klement Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 532 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/679 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, L&K, Adaptiv fartpilot, Panorama glastag, Crystal Matrix LED forlygter, LED gitter, P-sensor for/bag m. 360 graders kamera, Head-Up display, Canton lydanlæg, Fuld elektrisk førerstol m. memory og massage, Sædevarme for/bag, Ratvarme, Køl i forsæder og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 566 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 135 kw (10-80% = ca. 28 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 450.616 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.311 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 439 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Head-up display |
|---|---|
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Kunstlæder |
| Aircondition | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |