Skoda Enyaq85x iV 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 11.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 535 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/679 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Farve: BLACK MAGIC
Interiør: SUITE
Tilkøbt Fabriksudstyr:
⚡️DCC støddæmpere foran
⚡️Crystal Face (Lys grill gitter foran)
⚡️20" Letmetalfælge "Neptune" antracit
⚡️Maxx pakke inkl. vinterpakke
⚡️El indst. førersæder m. memory og massage funktion
⚡️Matrix lys
⚡️Headup display
⚡️Automatisk parkeringssystem
⚡️360° kamera
⚡️Sædevarme
⚡️Varme i bagsæder
⚡️El betjent bagklap med easy open funktion
⚡️Anhængertræk med elektrisk frigørelse
⚡️Varmepumpe
Udvalgt standardudstyr:
⚡️Multifunktionsrat
⚡️Læderrat
⚡️Læderindtræk
⚡️Splitbagsæde
⚡️Integrerede rullegardiner
⚡️Ambiente belysning
⚡️El-klapbare sidespejle m/varme
⚡️Tågelygter
⚡️Dynamisk blinklys i bag
⚡️Mørktonede ruder i bag
⚡️Tagræling
⚡️Varme i rat
⚡️Aircondition
⚡️Fuldaut. klima, 3 zone
⚡️Nøglefri adgang samt nøglefri tænding
⚡️Aut. nedbl. bakspejl
⚡️Adaptiv fartpilot
⚡️Varme i forrude
⚡️Trådløs mobilopladning
⚡️Elektrisk parkeringsbremse
⚡️App integration
⚡️Manuel forvarmning af batteri
⚡️Navigation
⚡️Apple carplay & Android auto
⚡️Regnsensor
⚡️Parkeringssensor (for&bag)
⚡️Dæktryksmåler
⚡️Skiltegenkendelse
⚡️Isofix
⚡️Træthedsregistrering
⚡️Intelligent hastighedsassistent
⚡️Automatisk lys
⚡️Fjernlysassistent
⚡️Db. airbags
⚡️Blindvinkelsassistent
⚡️Auto hold
⚡️Vognbaneassistent
⚡️Stemmebetjening
⚡️Automatisk nødassistent
⚡️Automatisk nødbremsesystem
Vi tilbyder tilmed en af landets skarpeste finansieringsløsninger, med virkelig attraktive renter. Vi tilpasser løsningen til dine behov og din økonomi
Der tages forbehold for trygfejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 437.616 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.242 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 508 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Integrerede rullegardiner |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| EDR-boks | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |