Skoda Enyaq85 iV Sportline Maxx Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2025 |
| Produceret | 6/2025 |
| Kilometertal | 9.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 565 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Utrolig flot og veludstyret Enyaq til salg.
Bilen fremstår stadig som ny.
- Kørt 9.000km
- Fra 7/2025
- Travel Assist
- Adaptiv undervogn
- Massage i forsæder
- Vinterhjul er inkluderet
- Varme i sæder for & bag
- El forsæder med memory
- Panorama tag
og meget mere.
Skriv eller ring på 22357211 for interesse.
, kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, integrerede rullegardiner, 19" alufælge, vinterhjul, glastag, el-klapbare sidespejle, tågelygter, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, adaptiv fartpilot med kø-assistent, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, adaptiv undervogn, headup display, android auto, apple carplay, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.263 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 387 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Integrerede rullegardiner |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderrat |
| Adaptiv undervogn | Massage i forsæder |
| Adaptive forlygter | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Panoramatag |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk parkeringssystem | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Varme i bagsæde |
| Head-up display | Vinterhjul |
| Højdejust. forsæde |