Skoda Enyaq85 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Produceret | 2/2025 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 566 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Enyaq 85 Sportline 286 HK med Panorama Soltag & Svingbart træk!
Highlights:
* Panorama El-soltag
* Svingbart træk til 1.000 kg
* El indst. førersæde m. memory
* Originale 20" alufælge
* ACC - adaptiv fartpilot m. follow-to-stop
* Matrix LED-lygter med dynamisk lys
* Varmepumpe inkl. app betjening af parkeringsklima
* Keyless Advanced (nøglefri betjening)
* El betjent bagklap m. virtuel pedal
* Bakkamera
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent med Travelassistent
* Læder/alcantara sportssæder
* Sædevarme foran
* Batteri opvarmning / optimering af opladning i koldt vejr
* Sort optik
Mulighed for køb af udvidet garanti op til 48 mdr. / 150.000 km, forhør dig nærmere hos Vest Biler Tønder.
Importbil - udstyr kan variere fra "dansk" model.
Finansiering med og uden udbetaling tilbydes.
Vi tager gerne alle bilmærker i bytte.
Kontakt Vest Biler Tønder for et tilbud.
rullegardin i bagdøre, varme i rat, 3 zone klima, Mirror link m. Apple Carplay og Android Auto, trådløs mobilopladning, dynamisk styring, DC-batteriopladning (LH3), ambientebelysning, skiltegenkendelse, DAB-radio, el-klapbare sidespejle m. varme, kø assistent, emergency assist, digitalt cockpit, musikstreaming via bluetooth, fjernlysassistent, elektrisk parkeringsbremse, læder sportsrat m. multifunktion, elektrisk betjent børnesikring, alarm, auto. nedbl. bakspejl, regnsensor, træthedsregistrering, front assist, udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic og front), navigation, frakobling af passagerairbag, aut.gear, kurvelys, automatisk lys, el-ruder, isofix, armlæn, kopholder, ikke ryger, mørktonede ruder i bag, lev. nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.201 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 399 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Integrerede rullegardiner |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Kurvelys |
| Akustikglas i bag | LED baglygter |
| Akustikglas i for | LED Kørelys |
| Alarm | Manuel forvarmning af batteri |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Områdebelysning |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Soltag |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dynamisk blinklys | Svingbart træk (manuelt) |
| Dynamisk blinklys i bag | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fod betjent bagklap | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |