Skoda Enyaq80x iV 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 496 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/425 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Bilens højdepunkter:
⭐ Svingbart anhængertræk 1200 kg.
⭐ Adaptiv fartpilot (ACC) inkl. Lane Assist / Side Assist & Emergency Assist
⭐ Matrix LED-forlygter & dynamiske baglygter
⭐ Bakkamera & parkeringssensorer for & bag
⭐ Climatronic 3-zonet inkl. Varmepumpe
⭐ Sædevarme for/bag inkl. Opvarmet Lædderrat
⭐ Nøglefri betjening "Keyless Advanced" & Elektrisk bagklap med virtuel pedal
⭐ Digital Cockpit & navigation med onlinefunktioner
⭐ Wireless Apple CarPlay / Android Auto inkl. trådløs mobilopladning
- Batterigaranti: 8 år fra første registreringsdato
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. - Priserne starter fra kun 140,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom i gang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 412.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.195 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| 7 personers | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Motorkabinevarmer |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Varme i bagsæde |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |