Skoda Enyaq80 iV Suite 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 533 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 143 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 27 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Attraktiv finansieringsmuligheder på denne bil! 💰
* Variabel rente fra 2,99 % - fast rente fra 3, 49 %
* Finansiering fra 0% i udbetaling!
- Kontakt os for yderlig information 📞
- Adaptiv fartpilot
- Adaptiv undervogn
- Varmepumpe
- Matrix Beam LED forlygter
- Crystal face (Lys i grill)
- Head-up display
- Panorama glastag m. skydefunktion
- Keyless Advanced
- Læderindtræk
- El- justerbare forsæder m. memory funktion
- Svingbart træk m. el-udløsning
- El- bagklap m. fodsensor
- 3 zone klima
- Trænet parkering
- Parkeringsassistent
- Udvidet sikkerhedssystem
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelsassistent
- Skiltegenkendelse
- Frontassist
- Træthedsregistrering
- Nødassistent
- Regnsensor
- El- klapbare sidespejle m. varme & memory funktion
- Sædevarme i for- & bagsæder
- Læderrat m. varme
- Multifunktionsrat
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
- Apple CarPlay & Android Auto
- Ambiente belysning m. flere farver
- Navigation
- Isofix
- 19" Alufælge
kørecomputer, digitalt cockpit, mørktonede ruder i bag, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, håndfrit til mobil, dab radio, usb-c tilslutning, automatisk lys, esp, auto hold, antispin, tagræling
Fremvisning kun efter aftale❗️
- For at sikre, at du ikke kører forgæves, anbefaler vi at du altid kontakter os for fremvisning, da vi kan være ude af huset.
importmodel - udstyr kan variere fra dansk model
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fod betjent bagklap |