Skoda Enyaq80 iV Sportline Maxx 5d
Kontantpris
319.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 523 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Knivskarp & topudstyret Enyaq SportLine MAXX!! netop kommet på lager i Aabenraa!
Highligths:
- Adaptiv fartpilot
- 360* kamera
- Svingbar træk
- 21" Alufælg
- Head up dispaly
- Matrix LED forlygter
- Glastag / Soltag m. skyde/vippe funktion
- Canton lydanlæg
- Sædevarme for og bag
- 3 zonet klima
- Mørktonede ruder bag
- El sæder m. memory & Massage
- El bagklap
- Apple Carplay
- Crystal Face
- Står på vinterdæk, sommerDÆK medfølger
- Og meget mere!!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 6 personers | Head-up display |
| ABS-bremser | Integrerede rullegardiner |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Massage i forsæder |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Panoramatag |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk forvarmning af batteri | Pilotsæder |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| CD/radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Delalcantaraindtræk | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Varme i rat |
| El-soltag | Varmepumpe |
| Fod betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |