Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 512 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 139 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Top fin Enyaq med stort set alt man kunne proppe i fra ny i sin tid. Fremtræder flot inde som ude. Bemærk med træk!
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel) 1000kg m/bremser ( kan vejes op til 1200kg ) og 750kg u/bremser, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent frontklap, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, varme i rat, 3 zone klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, headup display, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, integrerede rullegardiner
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4477
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Integrerede rullegardiner |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Delkunstlæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El betjent frontklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |