Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 65.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Lysgrønmetal |
Beskrivelse
Udstyr AB-Fabrik, 20" Alufælge "Taurus" uden AERO indsats, Convenience Plus ifm. alarm Indeholder KESSY Advanced, Phone Box med trådløs opladning, Sunset med akustiske sideruder bag, Træthedsregistrering og El-bagklap med Virtuel pedal, Sportline pakke, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), varme i rat, 3 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, navigation, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.449 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fod betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |