Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Produceret | 9/2021 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 523 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Škoda Enyaq 80 Sportline
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Sportline sportssæder & delalcantaraindtræk
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✔️ 19” alufælge + vinterhjul
✔️ Fuldt LED-lys: forlygter, baglygter & kørelys
✔️ El indst. forsæder m. memory & splitbagsæde
✔️ Head-up display & 360° kamera
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 6mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
➡️ Biler sælges løbende – først til mølle.
• Sælges udelukkende til CVR (B2B)
• Mulighed for køb uden afgift (leasing / eksport)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Integrerede rullegardiner |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Akustikglas i bag | Internet |
| Akustikglas i for | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | SD kortlæser |
| Delkunstlæderindtræk | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |