Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Produceret | 9/2022 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🏁 SKODA ENYAQ iV 80 SPORTLINE – 5D 🏁
Topudstyret, rummelig og komfortabel el-SUV med masser af teknologi, sportsligt design og høj kørekomfort. Perfekt både som familiebil og pendlerbil med lang rækkevidde, lav ejerafgift og høj sikkerhed.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
5-stjernet Trustpilot – hos os er en aftale en aftale.
⚡ EL & YDEEVNE
-80 iV batteripakke
-Automatgear
-Elektrisk kabinevarmer
-Varmepumpe
-Automatisk forvarmning af batteri
-Integreret ladekabel
-Type-2 ladekabel
💰 FINANSIERING & TRYGHED
-Finansiering via Santander eller AL Finans
-Mulighed for finansiering uden udbetaling
-Udvidet garanti kan tilkøbes (Fragus)
-Vi tager gerne din bil i bytte
🌟 UDSTYR – HIGHLIGHTS
Digitalt cockpit & kørecomputer
-Head-up display
-Navigation & DAB+ radio
-Apple CarPlay & Android Auto
-Musikstreaming via Bluetooth
-USB-C tilslutning & håndfri telefoni
-Trådløs mobilopladning
-Adaptiv fartpilot m. kø-assistent
-Intelligent hastighedsassistent & skiltegenkendelse
-Automatisk parkeringssystem
-Parkeringssensor for & bag
-Bakkamera
-Fuld LED forlygter
-Matrix LED & laser forlygter
-Adaptive forlygter & kurvelys
-Fjernlysassistent & automatisk lys
-LED baglygter m. dynamisk blinklys
-Blindvinkelassistent & vognbaneassistent
-Automatisk nødbremse & nødassistent
-Træthedsregistrering
-Regnsensor
-Stemmebetjening
🪑 KOMFORT & INTERIØR
-Sportssæder i læder/dellæder
-El-indstillelige forsæder
-El-indst. førersæde m. memory
-Massage i førersæde
-Højdejusterbare forsæder
-Sædevarme for & Bagsæder
-rat varme
-3-zonet fuldautomatisk klimaanlæg
-Multifunktionsrat i læder
-Splitbagsæde
-Bagagerumsdækken
-Mørk loftbeklædning
-Ambiente belysning
-Nøglefri adgang & start
-El-betjent bagklap
-automatisk nedblændeligt bakspejl
-4 x el-ruder
🚙 EKSTRA & SIKKERHED
-Alufælge
-Tagræling
-Mørktonede ruder bag
-El-klapbare sidespejle m. varme
-Elektrisk parkeringsbremse & Auto Hold
-Dæktryksmåler
-ISOFIX
-ESP & airbags
-Alarm
-Lygtevasker
✔ Hurtig og tryg handel
✔ DK’s skarpeste priser
📍 DIN BILFORHANDLER APS
🗺️ Søndergade 113, 6600 Vejen
📞 70 60 80 30
✉️ Alex@dinbilforhandler.dk
🌐 www.dinbilforhandler.dk
🕓 Åbningstider
Man–Fre: 10:00–17:00
Lør: Efter aftale
Søn: 12:00–17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.449 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Head-up display |
| 8 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Integrerede rullegardiner |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | Køl i handskerum |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Kurvelys |
| Alufælge | Laser forlygter |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Massage i førersæde |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Pilotsæder |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |