Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Turkismetal |
Beskrivelse
⭐️⭐️ ÅRETS BRUGTBIL 2024 ⭐️⭐️
DEN SUPER POPULÆRE SKODA ENYAQ - HER SPORTLINE VERSION OG MASSERE AF UDSTYR:
🔋 204 HK - Rækkevidde 536 KM(WLTP)
🔋 3 Faset lader + CCS DC Hurtig-ladestik
🔋 Varmepumpe
✔️ Svingbart anhængertræk til 1000 KG
✔️ Panorama glassoltag
✔️ Head-up display med Augmented reality
✔️ 360° kamera
✔️ Del-lædersæder
✔️ Varme i forsæder + bagsæder
✔️ FULD LED Matrix LED forlygter
✔️ El-bagklap m/Virtuel Pedal
✔️ Varme i rattet
✔️ Varme i forruden
✔️ 3 Zone Klimaanlæg
✔️ Nøglefri(Bare sæt sig ind og kør)
✔️ 20" Alufælge
✔️ Adaptiv fartpilot m/Travel Assist
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Advarsel ved blindvinkel(BLIS)
✔️ Automatisk Nødbremse
✔️ DAB+ Radio
✔️ Org. Navigation
✔️ Trådløs opladning af mobil
✔️ Trådløs Apple Carplay
✔️ Android Auto
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Ambiente belysning i valgfri farve
✔️ Parkeringssensorer for + bag
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ ISO-FIX på passagersædet + bag
nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m. varme, automatisk, dæktryksmåler, digitalt cockpit, armlæn, isofix, bagagerumsdækken, ikke ryger, service ok, Bilen er importeret - udstyret kan derfor variere i forhold til en dansk model.
❗️ ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED OG UDEN UDBETALING - SE MERE PÅ JKAUTO.DK ❗️
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.449 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Head-up display |
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Akustikglas i for | Kunstlæder |
| Alarm | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Soltag |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |
| Fod betjent bagklap | Varme i rat |
| Førerovervågning med advarsel | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |