Skoda Enyaq80 iV Selection Suite 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot m. travel assist, Varmepumpe, Crystal Matrix LED forlygter, P-sensor for/bag m. bakkamera, Head-Up display, El-førersæde m. memory, Varme i rat, Lane assist, Nøglefri døre + start, Navigation, 3 zoners klimaanlæg, Multifunktionsrat, Bluetooth og meget mere
Elbils info:
Rækkevidde: (WLTP): 548 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 143 kw (10-80% = ca. 27 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |